Odwiedza nas 8 gości
Odwiedzających: 1085705


Ogłoszenia duszpasterskie Utwórz PDF Drukuj
dodano: 18.08.2013 r.
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

PARAFIA PW. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO - SŁUPSK - 20 - 27 IV 2014 r.


1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; * trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego oraz nasze przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII; * wolontariusze Caritas sprzedają koszulki z wizerunkiem Jana Pawła II;

PONIEDZIAŁEK: porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, ofiary z tacy przeznaczone są na kształcenie w diecezji i KUL; * osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy i mają one rangę uroczystości Pańskiej;

WTOREK: spotkanie Zjedn. Apostolstwa Katolickiego po wieczornej Mszy;

PIĄTEK: nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; * nauka przed Chrztem o godz. 18.30; * Czuwanie przed kanonizacją papieży Jana XXIII i Jana Pawła II – bardzo prosimy o pobranie ulotek z informacjami o naszym parafialnym programie przygotowań do tych uroczystości;

SOBOTA: zbiórka ministrantów o godz. 9.00; o 11.00 w kościele św. Józefa dekanalny konwent wielkanocny; * w kościele mariackim o godz. 18.00 Msza dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Słupska, tam też o godz. 20.00 – koncert dziękczynny Filharmonii Sinfonia Baltica w hołdzie Janowi Pawłowi II;

NIEDZIELA: Święto Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas Polska, po Mszy zbiórka ofiar na chleb dla głodnych; * dzień kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII – naszą parafię w tej uroczystości reprezentować będzie grupa pielgrzymów i ks. Wojciech; * po każdej Mszy będziemy mogli zabrać do naszych domów w lampionach nabytych przed Mszą od Caritas bądź przyniesionych ze sobą - Iskrę Miłosierdzia oraz obrazek pamiątkowy z kanonizacji Jana Pawła II; * wyjątkową chwilą podziękowania za dar Świętego Jana Pawła II będzie Msza św. dziękczynna poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 – serdecznie zapraszamy;

2. Raz jeszcze dziękujemy ofiarodawcom żywności i wolontariuszom Caritas za dzieła miłości; * pielgrzymki: /piesza ze Słupska na Górę Chełmską w dniach 1 – 3 maja, informacje w tej sprawie w kościele mariackim 28 kwietnia po wieczornej Mszy;  /do Lichenia w dniach 2 – 4 maja i do Niepokalanowa w dniach 30 – 31 maja - szczegóły i zapisy u ks. Dawida; /do Skrzatusza pielgrzymka Żywego Różańca 10 maja – zapisy w zakrystii; /do Rokitna i Świebodzina - 7 czerwca – zapisy u ks. Józefa;/ są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch wyruszającą 17 maja; * powstaje przedszkole i szkoła podstawowa Ziarno, prowadzone w duchu wartości katolickich – szczegóły na plakacie i stronie www.przyjacielezycia.pl; * prasa katolicka i nowy numer Maksymiliana; * Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza do Szkoły Chwały, którą w dniach 16-18 maja poprowadzi Maria Vadia – szczegóły na plakatach i www.sne.slupsk.pl;

3. Praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy dk. Michał Piwowar – święcenia kapłańskie diakona Michała odbędą się w kołobrzeskiej konkatedrze 24 maja o godz. 10.00, a Mszę św. prymicyjną w naszej parafii ks. Michał będzie sprawował 8 czerwca o godz. 13.00 – dziękujemy Mu za posługę i pamiętajmy o Nim w modlitwie;

4. Zmarli w tygodniu:

+ Maria Kowalczyk, l. 65;

+ Łucja Jankiewicz, l. 89;  

- wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie..

5. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, choćby najprostszym gestem, a nade wszystko obecnością i modlitwą, przyczynili się do godnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i Triduum Paschalnego, w szczególności dziękuję: 

za obecność i przewodniczenie liturgii ks. Biskupowi Edwardowi,

Wam, którzy tworzycie swoją obecnością i modlitwą atmosferę rodziny kochającej Boga; każdej osobie, która szuka Go i znajduje w naszej rodzinie;

ministrantom i lektorom z ks. Adamem i dk. Michałem za gorliwą służbę przy ołtarzu Pana Jezusa, za komentarz p. Piotrowi;

wyrazy uznania i podziękowania za piękny śpiew scholi Miraculum pod kierunkiem ss. Christelli i Małgorzaty;

za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego s. Sabinie i dk. Michałowi;

za dar pięknej świecy paschalnej z prawdziwego wosku wypracowanego przez pszczoły z pasieki Państwa Jana i Janiny Podkówka; 

za służbę Straży Honorowej św. Maksymiliana, Panom organistom Grzegorzowi i Pawłowi, zakrystianinowi – Panu Jackowi i Panu Bogdanowi;

i wreszcie – braciom w kapłaństwie, Księżom Wikariuszom, Diakonowi i ks, Józefowi, za gorliwość i świadectwo wiary i miłości Kościoła, ks. Piotrowi za prowadzenie Drogi Krzyżowej w intencji rodzin naszej parafii;

Niech Zmartwychwstały Jezus rozproszy wszelkie lęki i mroki zalegające w naszych sercach, niech zwycięstwo Życia nad śmiercią, Miłości nad nienawiścią i Miłosierdzia nad grzechem będzie w naszej codzienności inspiracją w pokonywaniu egoizmu i pychy, w przebaczeniu bliźnim i wspinaczce na szczyty duchowych gór, gdzie spotykamy Boga Miłości...błogosławionych, radosnych Świąt Zmartwychwstania!

 

ks. Lucjan Huszczonek, proboszcz