Odwiedzających: 1403980


 
Ogłoszenia duszpasterskie Utwórz PDF Drukuj
dodano: 30.11.1999 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
PARAFIA PW. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO
SŁUPSK   22 II -  1 III 2015 r.


1.Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania klas pierwszych szkół średnich po Mszy o godz. 10.00; * nabożeństwo Gorzkich Żalów rozpocznie się o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy; * trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – swoje postanowienia można zapisać w wyłożonej Księdze Trzeźwości;
PONIEDZIAŁEK: spotkanie katechetyczne i duszpasterskie rozpocznie się w domu parafialnym o godz. 19.00;
WTOREK: o 18.45 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III z grupy ks. Tomasza;
CZWARTEK: Spotkania Biblijne w naszej parafii będzie prowadził ks. Tomasz –  najbliższe spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej w domu parafialnym;
PIĄTEK: dzieci z rodzicami zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej o godz. 16.30, Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy o godz. 18.00;
NIEDZIELA: zmiana Tajemnic ŻR po Mszy św. o godz. 8.30, o 11.30 Msza św. w intencji dzieci urodzonych w marcu (oczekujemy na zgłoszenia), a po Mszy spotkanie rodziców dzieci z klasy II d ze SP nr 3; * po Mszy o 10.00 i 11.30 w holu dolnego kościoła będzie można nabyć ciasto i pomóc w leczeniu absolwenta szkoły katolickiej – Wojtka Kuś, zaś ofiarą do skarbonek będzie można zasilić konto Krajowego Funduszu Misyjnego; * w tym dniu obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - Msza św. sprawowana w ich intencji pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Dajczaka w kościele mariackim o godz. 16.00 – po Mszy Marsz Pamięci; * Gorzkie Żale o godz. 18.00 jako nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy zabójstwa nienarodzonych;
2.W dniach 2 – 4 marca w naszym kościele rekolekcje dla nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty poprowadzi ks. bp Edward Dajczak – Krajowy Duszpasterz Nauczycieli; * w dniach 14 i 15 marca Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na kurs Filip, czyli spotkanie, które zmienia życie – szczegółowe informacje w gablocie; * 15 – 21 czerwca pielgrzymka do Turynu, Mediolanu, miejsc urodzenia św. Joanny Beretty Molla i św. Jana Bosko – zapisy u ks. Tomasza; * 23 – 29 czerwca zapraszamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii - zapisy u ks. Dawida; * w tym tygodniu codziennie po Mszy o 7.30 można z pomocą wolontariuszy Caritas wypełnić rozliczenie podatkowe za rok 2014 – bardzo prosimy również o przekazanie 1 % z podatków na Caritas – ulotki informacyjne na stojakach; * zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii – serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy i życzliwość; * dziękujemy fundatorom witraża „Ostatnia Wieczerza” – parafianom i rodzicom dzieci komunijnych i bierzmowanych w roku 2014; * na Chleb św. Antoniego zebrano kwotę 1186,70 zł; * do nabycia jest prasa katolicka, Niedziela i Gość Niedzielny;

3.Zmarli w tygodniu:+ Jan Dąbrowski l. 83;+ Janusz Kubiak l. 66; + Stanisława Rutkowska l. 88;  + Mieczysław Wojciechowski l. 67; - wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie..
proboszcz, ks. Lucjan Huszczonek