Odwiedzających: 2222781


 
Ogłoszenia duszpasterskie Utwórz PDF Drukuj
dodano: 30.11.1999 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
PARAFIA PW. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO
SŁUPSK    26 III – 2 IV 2017 r.


1.Dzisiaj Niedziela Laetare – radosna; * Gorzkie Żale o godz. 18.00; * nowennie przed 40. rocznicą istnienia parafii patronuje w marcu bł. Jerzy Popiełuszko; * w tym tygodniu w naszej parafii odbędą się rekolekcje dla młodzieży i dzieci – prosimy o modlitwę w intencji błagalnej o dobre owoce tego czasu łaski;

PONIEDZIAŁEK: po Mszy wieczornej w domu parafialnym rozpoczyna się kurs Alpha – szczegóły na plakatach;
CZWARTEK: Poradnia Rodzinna przy ul. Paderewskiego 9 zaprasza na bezpłatne porady prawnika i doradców rodzinnych w godz. 16.00 – 17.30;
PIĄTEK: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16.30; * Droga Krzyżowa parafialna po Mszy wieczornej - za udział w tym nabożeństwie oraz w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny; * po nabożeństwie wieczornym spotkanie wszystkich lektorów i osób pragnących czytać opis Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową;
SOBOTA: I sobota miesiąca – adoracja od godz. 10.00 z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi oraz Msza św. o godz. 11.00 odbędą się w dolnym kościele; * w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które pomoże nam przeżywać ks. prof. Janusz Bujak – zapraszamy do udziału i prosimy o modlitwę;
NIEDZIELA: zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.30; * Msza św. w intencji urodzonych w kwietniu o godz. 11.30 – przyjmujemy zgłoszenia; * po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 będzie można nabyć ciasto domowego wypieku przygotowane przez rodziców Maksymilianek – zysk przeznaczony będzie na potrzeby tego zespołu;

2.W minioną niedzielę ofiarowaliście na Chleb św. Antoniego 1169,00 zł, zaś na wsparcie rodzin w Aleppo w Syrii 1630,00 zł; - do lipca wspieramy 5 rodzin objętych naszym patronatem; * Caritas prosi o przekazywanie 1 % podatku; przy wyjściu z kościoła można przyjąć skarbonkę na jałmużnę wielkopostną; trwają przedświąteczne zbiórki żywności: do kosza w kościele, „u Pana Stasia” i w Pawilonie przy ul. Zygmunta Augusta i Batalionów Chłopskich; po Mszy można nabyć małą świecę paschalną; * Katolickie Liceum i Szkoła Podstawowa zapraszają w ramach Dnia Otwartego w Niedzielę Palmową w godz. od 11.00 do 14.00; * do nabycia jest „Gość Niedzielny”;

Zmarli w tygodniu:  
    
+ Stanisław Wyderka l. 82;
+ Krystyna Piwoni l. 71;                                         
+ Stanisław Mazurek l. 75;      
+ Margareta Iwińska l. 80;
+ Weronika Kołodziej l. 89;

                                                                                          - wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie..        proboszcz,ks. Lucjan Huszczonek