Odwiedza nas 7 gości
Odwiedzających: 1308089


 
Ogłoszenia duszpasterskie Utwórz PDF Drukuj
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III TYDZIEŃ ADWENTU
PARAFIA PW. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO – SŁUPSK 14 - 21 XII 2014 r.


1. Rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe - serdecznie witamy ks. Edwarda Sienkiewicza, który pomoże nam je przeżyć; * dzisiaj taca inwestycyjna; * w Adwencie w dni powszednie rano jedna Msza św. roratnia – o 6.30, dla dzieci roraty w poniedziałek, wtorek i środę o 16.30;

PONIEDZIAŁEK: nauki rekolekcyjne w czasie Mszy w poniedziałek i wtorek o 6.30, 9.00 i 18.00, okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie porannych Mszy oraz od godz. 17.00, jutro i pojutrze ofiarami składanymi na tacę wspieramy naukową pracę ks. Edwarda;
ŚRODA: z woli ks. bpa Edwarda Dajczaka w środę kończy posługę wikariusza w naszej parafii ks. Piotr Domaros, który od czwartku przejmie urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku k. Szczecinka – w środę o godz. 18.00 Msza św. dziękczynno - błagalna w intencji ks. Piotra; * od czwartku zespół księży pracujących w naszej parafii będzie ilościowo pomniejszony – módlmy się o liczne i święte powołania kapłańskie;
CZWARTEK: Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza do salki św. Maksymiliana od godz. 19.00 na spotkanie z Jezusem w radosnej modlitwie i śpiewie;
PIĄTEK: Adwentowe Czuwanie Młodych pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Zadarki rozpocznie się w kościele mariackim o godz. 20.00 – serdecznie zapraszamy młodzież, szczególnie zaś tych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania; * w piątek, sobotę i niedzielę w naszej parafii trwały będą warsztaty przygotowawcze przed Światowymi Dniami Młodzieży – szczegółowe informacje u ks. Roberta;
SOBOTA: spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot działających w naszej parafii rozpocznie się o godz. 16.00 w sali św. Maksymiliana;
NIEDZIELA: Msza św. o godz. 13.00 w intencji małżonków, którzy śluby składali w grudniu – prosimy o zgłoszenia;

 
2. Można przyjąć opłatek na stół wigilijny – dziękujemy za przekazane przy tej okazji ofiary, które złożą się na fundację kolejnego witraża, a w najbliższy wtorek zostanie zamontowany witraż ukazujący scenę Przemienienia Pańskiego; * dzieciom z rodzin najuboższych możemy pomóc kupując świece WDPD; * Caritas Diecezji organizuje ferie zimowe w Białym Dunajcu z nauką jazdy na nartach – zgłoszenia do 15 XII u ks. Tomasza, szczegóły na plakatach; * na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie przekazaliście kwotę 890,00 zł.; * zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia jest jeszcze kilka kalendarzy naściennych;

3.Zmarli w tygodniu:

+ Marlena Kołkowska l. 31;
+ Jerzy Domagała l. 65;
+ Adam Walaszczyk l. 39;
+ Czesław Szostak l. 90;
+ Stanisława Ruszczyńska l. 90; 

wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie..

 ks. Lucjan Huszczonek, proboszcz